19.02.10

I ove godine će se u Hrvatskoj održati natjecanje “Laboratorij slave”.

Prema propozicijama u natjecanju mogu sudjelovati osobe od 18-35 godina, koje spadaju u sljedeće kategorije:

•    Studenti dodiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studija prirodnih znanosti, matematike, medicine i tehničkih predmeta.

•    Predavači znanstvenih i tehničkih predmeta, uključujući profesore znanstvenih predmeta.

Format natjecanja će ostati isti i ove godine, uz sljedeću dinamiku:

-        Prednatjecanje u Splitu, u okviru Festivala znanosti, od 19.–25. travnja 2010. (točan termin    bit će određen naknadno)

-        Prvoplasirani iz prednatjecanja će sudjelovati u vikend-programu usavršavanja, od 7.–9. svibnja u Zagrebu/Donjoj Stubici,

-        Završno natjecanje u Zagrebu u petak 21. svibnja 2010.

Prije formalnih prijava za natjecanje, za sve zainteresirane, organiziramo neformalno upoznavanje s cijelim konceptom “Laboratorija slave”:

U utorak, 23. veljače, u 10h, na FESB-u, u dvorani C502.

U okviru ovog događaja pobjednice prednatjecanja u Splitu, kolegice Tea Marasović (znanstvena novakinja na FESB-u) i Maja Marasović (studentica KTF-a) održat će svoje pobjedničke prezentacije, kao i podijeliti s nama iskustva sudjelovanja u ovom natjecanju.

Tea Marasović je 2008. godine pobijedila na prednatjecanju u Splitu i osvojila treće mjesto na završnom natjecanju u Zagrebu.

Maja Marasović je 2009. godine pobijedila na prednatjecanju u Splitu, pobijedila na završnom natjecanju u Zagrebu, a na svjetskom natjecanju u Engleskoj osvojila 2. mjesto žirija i 1. mjesto publike. Stvarno izvanredan uspjeh:

Pozivamo vas da nam se pridružite u ovom druženju i s nama podijelite radost promoviranja znanosti.

Za više informacija možete nam se obratiti na adresu festival.znanosti@unist.hr.