Otvorena ljetna škola „AMARE-MED 2021” u sklopu Interreg Italy-Croatia FAIRSEA projekta

21. lipnja 2021.

Danas je u organizaciji Sveučilišnog djela za studije mora započela ljetna škola 'AMARE-MED 2021: 2nd FAIRSEA advanced school on quantitative methods for ecosystem approach to fisheries application', u sklopu Interreg projekta FAIRSEA 'Fisheries in the Adriatic Region - a Shared Ecosystem Approach'. AMARE-MED ljetna škola o kvantitativnim metodama s primjenom u ekosustavnom pristupu ribarstvu će se održavati u razdoblju od 21. do 26. lipnja. Predavači su Kim de Mutsert, André Punt, Simone Libralato i Natalia Serpetti, svjetski priznati stručnjaci u području ekološkog modeliranja. Zbog specifičnih okolnosti vezanih uz pandemiju COVID 19 tečaj se održava dijelom uživo, a dijelom virtualno, a na njemu sudjeluju polaznici iz 12 različitih zemalja iz cijelog svijeta.

AMARE-MED ljetnu školu je otvorila prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić, prorektorica za znanost i inovacije Sveučilišta u Splitu.

Polaznike su pozdravili i pročelnica Sveučilišnog odjela za studije mora doc. dr. sc. Maja Krželj, voditelj projekta dr. Simone Libralato s Instituta za oceanografiju i eksperimentalnu geofiziku u Trstu i u ime Organizacijskog odbora prof. dr. sc. Svjetlana Krstulović Šifner s Odjela za studije mora.

Program AMARE-MED škole se nalazi u prilogu obavijesti, a više o FAIRSEA projektu može se naći na http://more.unist.hr/Novosti/novost/fairsea-fisheries-in-the-adriatic-region-a-shared-ecosystem-approach.

Prilog: Program škole