STEM stipendije

5. studenog 2018.
Od akademske godine 2017./2018. Ministarstvo znanosti i obrazovanja dodjeljuje državne stipendije u STEM područjima znanosti, u koja pripadaju i studiji Odjela za studije mora. Kandidati su svi studenti koje je Ministarstvo identificiralo kao redovite studente na studijskim programima u STEM područjima znanosti (u našem slučaju preddiplomski studiji Biologija i tehnologija mora, Morsko ribarstvo i Biologija i ekologija mora), a danas im je upućen prvi e-mail (na e-mail upisan u AAI sustav, koji je svima otvoren i podijeljen).

Prema uputama iz e-maila, studenti trebaju provjeriti ispravnost svojih podataka o broju ECTS bodova i prosjeku ocjena (za više godine), odnosno rezultata državne mature (za brucoše) na poveznici: https://stemstipendije.mzo.hr/. U navedenu aplikaciju studenti se prijavljuju putem vlastitog AAI@Edu.Hr elektroničkog identiteta. Svim studentima bit će ujedno dodijeljena jedinstvena identifikacijska oznaka kojom će nakon objave rang-lista moći utvrditi svoju mjesto na rang-listi.

Ukoliko studenti primijete da njihova AAI lozinka nije ispravna, odnosno ne mogu pristupiti AAI e-mailu ni gore navedenoj stranici za STEM stipendije, moraju to što prije javiti voditelju studija (može i mailom), kako bi sastavili popis studenata kojima će se generirati nove lozinke.

Ukoliko studenti primijete da njihovi podaci u aplikaciji nisu ispravni vezano uz broj ECTS-a i prosjek ocjena, u svrhu ispravka podataka potrebno se također obratiti voditelju studija (može i mailom), koji će to proslijediti STEM koordinatoru.

Ukoliko nisu ispravno navedeni podaci o rezultatima državne mature (za brucoše), potrebno se obratiti Ministarstvu znanosti i obrazovanja na adresu elektroničke pošte: stem-stipendije@mzo.hr.

Za sve ostale informacije studenti se mogu mailom obratiti na visokom učilištu (Frane Škeljo, fskeljo@unist.hr) ili Ministarstvu znanosti i obrazovanja na adresu elektroničke pošte: stem-stipendije@mzo.hr.

Podatke je moguće ispraviti zaključno do 7. studenog 2018. godine do 12 h. Ukoliko do navedenog vremena podaci ne budu ispravljeni, u obzir će se uzeti podaci koji su navedeni u aplikaciji te će Povjerenstvo za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti na temelju tih podataka izraditi rang-liste.

Ukoliko student na svoju adresu elektroničke pošte unutar sustava AAI@EduHr iz nekog razloga ne zaprimi predmetnu obavijest, napominjemo kako ona nije preduvjet za konkuriranje za državnu STEM stipendiju te svi studenti, neovisno o zaprimanju e-maila, mogu svoje podatke provjeriti na poveznici: https://stemstipendije.mzo.hr/.